Przejdź do treści głównej

Parametry wody

Średnie wartości podstawowych parametrów jakości wody dostarczanej przez MPWiK w I kwartale 2022 roku (UWAGA! Aktualizacja po zakończeniu każdego kwartału; Parametry określone poniżej granicy oznaczalności nie są liczone do średniej).
Przedstawiona w tabeli twardość w różnych punktach miasta może różnić się o kilka stopni, jednak różnice te nie powinny mieć wpływu na funkcjonowanie sprzętów AGD, takich jak pralki czy zmywarki.

Wartości normatywne podano na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017 r. poz. 2294).

Średnie wartości podstawowych parametrów jakości wody dostarczanej przez MPWiK w I kwartale 2022 roku

parametrjednostkaZPW „Na Grobli”
wynik
ZPW „Mokry Dwór”
wynik
Leśnica pompownia II stopnia
wynik
norma
Azotanymg/l2,612,25,450
Azotynymg/l<0,005<0,005<0,0050,5
Barwamg/l Pt2,12,3<2Akceptowalna przez konsumentów i bez nieprawidłowych zmian
Chlorkimg/l444497250
Fluorkimg/l0,190,170,241,5
Magnezmg/l1012287-125
Manganµg/l<5<5<1050
MętnośćNTU<0,5<0,5<0,5Akceptowalna przez konsumentów i bez nieprawidłowych zmian. Zalecany zakres wartości do 1,0
Odczyn pH7,67,67,76,5-9,5
Przewodność elektryczna właściwaµS/cm58659510132500
Siarczanymg/l8388183250
Temperatura°C9,84,19,3
Twardość ogólnamg/l CaCo3205-240233-29142260-500
Wapńmg/l7487122
Żelazoµg/l16<1015200

Twardość przeliczenie jednostek

jednostkaZPW „Na Grobli”ZPW „Mokry Dwór”Leśnica pompownia II stopnia
mmol/dm32,1-2,42,3-2,94,2
mval/dm34,1-4,84,6-5,88,4
st. niem.11,5-13,513-1624
st. ang.14-1716-2030
st. franc.21-2423-2942
mg/dm3 CaCO3205-240233-291422
Zamknij
UWAGA AWARIA

Planowana data przywrócenia dostawy wody:
Zamknij

Brak wydarzeń w tym dniu

Zwiń
Proszę wpisać poprawny adres e-mail Zgoda na przetwarzanie danych osobowych jest wymagana dla dalszego procesu
Dziękujemy

Brak wydarzeń

STRONA, NA KTÓRĄ CHCESZ PRZEJŚĆ,
BĘDZIE WYŚWIETLANA
W STANDARDOWYM WIDOKU.

Wróć

lub

Przejdź dalej

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia Twojej przeglądarki. Zobacz politykę prywatności.

Za chwilę usuniesz pliki cookies w serwisie MPWiK. Aby zmiany zostały wprowadzone, musimy odświeżyć stronę.
Zgadzasz się?

Telefon Koperta Email
Zaktualizuj swoje dane kontaktowe
Uzupełnij formularz