Przejdź do treści głównej

Parametry wody

Średnie wartości podstawowych parametrów jakości wody dostarczanej przez MPWiK w IV kwartale 2021 roku (UWAGA! Aktualizacja po zakończeniu każdego kwartału; Parametry określone poniżej granicy oznaczalności nie są liczone do średniej).
Przedstawiona w tabeli twardość w różnych punktach miasta może różnić się o kilka stopni, jednak różnice te nie powinny mieć wpływu na funkcjonowanie sprzętów AGD, takich jak pralki czy zmywarki.

Wartości normatywne podano na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017 r. poz. 2294).

Średnie wartości podstawowych parametrów jakości wody dostarczanej przez MPWiK w IV kwartale 2021 roku

parametrjednostkaZPW „Na Grobli”
wynik
ZPW „Mokry Dwór”
wynik
Leśnica pompownia II stopnia
wynik
norma
Azotanymg/l2,07,62,850
Azotynymg/l<0,005<0,005<0,0050,5
Barwamg/l Pt2,12,22Akceptowalna przez konsumentów i bez nieprawidłowych zmian
Chlorkimg/l383585250
Fluorkimg/l0,210,180,261,5
Magnezmg/l1010217-125
Manganµg/l<5<5<1050
MętnośćNTU<0,5<0,5<0,5Akceptowalna przez konsumentów i bez nieprawidłowych zmian. Zalecany zakres wartości do 1,0
Odczyn pH7,67,77,76,5-9,5
Przewodność elektryczna właściwaµS/cm5475029692500
Siarczanymg/l6565163250
Temperatura°C127,311,9
Twardość ogólnamg/l CaCo3196-217197-21834860-500
Wapńmg/l7066105
Żelazoµg/l15<1020200

Twardość przeliczenie jednostek

jednostkaZPW „Na Grobli”ZPW „Mokry Dwór”Leśnica pompownia II stopnia
mmol/dm32,0-2,22,0-2,23,5
mval/dm33,9-4,33,9-4,37,0
st. niem.11-1211-1220
st. ang.14-1514-1524
st. franc.20-2220-2235
mg/dm3 CaCO3196-217197-218348
Zamknij
UWAGA AWARIA

Planowana data przywrócenia dostawy wody:
Zamknij

Brak wydarzeń w tym dniu

Zwiń
Proszę wpisać poprawny adres e-mail Zgoda na przetwarzanie danych osobowych jest wymagana dla dalszego procesu
Dziękujemy

Brak wydarzeń

STRONA, NA KTÓRĄ CHCESZ PRZEJŚĆ,
BĘDZIE WYŚWIETLANA
W STANDARDOWYM WIDOKU.

Wróć

lub

Przejdź dalej

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Używamy cookies w celach funkcjonalnych, aby ułatwić użytkownikom korzystanie z witryny oraz w celu tworzenia anonimowych statystyk serwisu. Jeżeli nie blokujesz plików cookies, to zgadzasz się na ich używanie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia Twojej przeglądarki. Zobacz politykę prywatności.

Za chwilę usuniesz pliki cookies w serwisie MPWiK. Aby zmiany zostały wprowadzone, musimy odświeżyć stronę.
Zgadzasz się?

Telefon Koperta Email
Zaktualizuj swoje dane kontaktowe
Uzupełnij formularz