
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie linii kablowych oraz budowie sieci elektroenergetycznej, kanalizacji kablowej i światłowodowej na terenach wodonośnych
Data zamieszczenia: 19.09.2019 r.
- Zamawiający: MPWiK S.A. ul. Na Grobli 19, 50-421 Wrocław
- Postępowanie o udzielenie zamówienia na: Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych polegających na remoncie linii kablowych oraz budowie sieci elektroenergetycznej, kanalizacji kablowej i światłowodowej na terenach wodonośnych
- Na podstawie art. 93 ust. 3 Ustawy z dn. 29.01.2004 r. Prawo zamówień publicznych ( Dz. U. 2018 r. poz. 1986 ze zm.) (Ustawa) informuję, że przedmiotowe postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 93 ust. 1 pkt 4) Ustawy, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
W postępowaniu została złożona jedna oferta firmy T4B Sp. z o.o., Al. Stanów Zjednoczonych 32/U15, 04-036 Warszawa z ceną 1.180.800,00 zł brutto. Kwota, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia wynosi 504.300,00 zł brutto.
Szanowni Państwo,
w związku z ostatnimi doniesieniami o obecności substancji toksycznych w Odrze, informujemy, że w żaden sposób nie wpływa to na jakość wody, którą dostarczamy do Państwa kranów. Woda jest bezpieczna.
Nie pobieramy wody z Odry. Woda, którą uzdatniamy pobierana jest z rzek Oława dodatkowo zasilanej wodą z rzeki Nysa Kłodzka dzięki zastosowaniu kanału przerzutowego. Ujęcie wody dla Wrocławia (Czechnica) zlokalizowane jest ok. 10,5 km w górę rzeki Oława od ujścia do Odry. Zaraz za ujęciem Czechnica znajduje się jaz walcowy. Odległość od ujścia Odry oraz lokalizacja jazu uniemożliwiają cofnięcie się wody z Odry do ujęcia wody dla Wrocławia.
Cały system ujęcia wody dla Wrocławia objęty jest monitoringiem online, który z kilkudniowym wyprzedzeniem informuje nas o jakości napływającej wody. W razie zanieczyszczenia Oławy albo Nysy Kłodzkiej natychmiast odcinamy napływ wody z rzeki. Wówczas korzystamy z wody zgromadzonej w zbiorniku Czechnica i na terenach wodonośnych. Nasze rezerwy wystarczają na ok. tydzień funkcjonowania bez ujmowania wody z Oławy i Nysy Kłodzkiej. Taka procedura wdrażana jest zawsze w sytuacji, kiedy spodziewamy się napływu gorszej jakości wody, np. po ulewnych deszczach.
Regularnych kontroli jakości dokonuje akredytowane laboratorium MPWiK, pobierając próbki wody surowej z rzeki Oławy min. 2 razy dziennie. Woda zanim trafi do kranów przechodzi 10 różnych procesów oczyszczania, a nasze laboratorium w ciągu roku pobiera 10 tys. próbek i wykonuje 100 tys. analiz wody.
Podczas produkcji wody każdorazowo badamy ją zgodnie z europejskim normami, wytycznymi WHO i Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody do spożycia przez ludzi. Rozporządzenie wskazuje, jakie wartości i parametry musi spełniać woda, aby mogła być kierowana do sieci wodociągowej. Żadna kropla, która nie spełnia tych wyśrubowanych norm nie ma prawa opuścić zakładu produkcji wody. Rozporządzenie dostępne jest tutaj: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20170002294/O/D20172294.pdf?fbclid=IwAR1CR77MQgGhUjdErxTL7_6H-C1fCsjD78u2pSSzVOtL6DJB5DTAiukXXS0
Laboratorium MPWiK podczas uzdatniania wody oznacza ok. 100 jej parametrów i wartości. Nasze badanie wykazują, że żadne normy nie zostały przekroczone. Parametry jakości wody publikowane są regularnie na naszej stronie internetowej www.mpwik.wroc.pl
Zgodnie z obowiązującymi przepisami jakość wody jest regularnie kontrolowana przez Państwową Powiatową Inspekcję Sanitarną (Sanepid), który dokonuje oceny jakości badanej wody i jej przydatności do spożycia. Badania Sanepidu dotyczą zarówno wody ujmowanej na ujęciu, jak i wody uzdatnionej kierowanej do mieszkańców oraz wody w sieci wodociągowej w wielu punktach na terenie miasta.