Za chwilę usuniesz pliki cookies
w serwisie MPWiK. Aby zmiany zostały wprowadzone, musimy odświeżyć stronę.
Zgadzasz się?
FAQ![]() Poznaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. |
![]() |
Jakie dokumenty są wymagane przy składaniu aplikacji?
Wymagamy przesłania CV. Również mile widziany jest list motywacyjny.
Na co należy zwrócić uwagę przygotowując CV i list motywacyjny?
Ważne, aby dokumenty były czytelne oraz uporządkowane. Warto podkreślić to, co uważasz za istotne w pracy na wybranym przez ciebie stanowisku. Przekonaj nas dlaczego mielibyśmy zwrócić uwagę akurat na twoją ofertę 🙂
W jaki sposób mogę sprawdzić, czy moja aplikacja dotarła do Zespołu Rekrutacji?
Po przesłaniu aplikacji, otrzymasz automatyczną odpowiedź informującą Cię o tym, że Twoja wiadomość do nas dotarła.
W związku z tym, że dostajemy dużo ofert, odpowiadamy tylko na te, które nas zainteresują w świetle aktualnie prowadzonych rekrutacji. Nie mniej jednak wszystkie oferty wnikliwie czytamy i przechowujemy 24 miesiące. W razie kolejnych rekrutacji korzystamy ze zgromadzonej bazy.
Czy skontaktujecie się ze mną bez względu na wynik rekrutacji?
Jeśli zostałeś zaproszony do procesu rekrutacji i byłeś u nas na rozmowie, to zawsze, bez względu na wynik otrzymasz od nas informację zwrotną.
Z jakich etapów składa się rekrutacja?
Rekrutacja składa się najczęściej z trzech etapów. Pierwszy to wstępna selekcja aplikacji.
Drugi to rozmowa kwalifikacyjna z wybranymi kandydatami prowadzona przez osobę z działu HR. W trzecim etapie z kandydatami rozmawia kierownik obszaru, do którego poszukujemy pracownika. W przypadku bardziej specjalistycznych stanowisk uruchamiamy czwarty etap, w ramach którego rozmowę przeprowadza dyrektor pionu, a czasami również prezes zarządu.
Czy wymagacie od kandydatów znajomości języka angielskiego?
W zależności od stanowiska – nasze oczekiwania w tym zakresie określamy indywidualnie w ogłoszeniu.
Czy zatrudniacie tylko na umowę o pracę?
Najczęstszą formą zatrudnienia jest umowa o pracę. Jeśli jest inaczej, informujemy o tym już w ogłoszeniu.
Ile trwa okres próbny?
Standardowo pierwsza umowa na okres próbny trwa trzy miesiące.
W jakim miejscu będę pracował w przypadku zatrudnienia?
Pracę oferujemy w zdecydowanej większości w samym Wrocławiu. Jeśli praca dotyczy innej lokalizacji, informujemy o tym w treści ogłoszenia. Choć główna siedziba MPWiK znajduje się w centrum Wrocławia, przy ulicy Na Grobli, trzeba pamiętać, że nasza firma ma wiele obiektów na terenie miasta.
Jaki strój obowiązuje w pracy?
W zależności od stanowiska:
- pracownicy obszaru produkcyjnego otrzymują pełną odzież ochronną,
- pracownicy administracyjno-biurowi i inżynieryjni samodzielnie dobierają strój stosownie do pracy w biurze,
- pracowników Hydropolis i Biura Obsługi Klienta obowiązuje konkretny strój służbowy.
Na jakie świadczenia dodatkowe mogę liczyć w przypadku zatrudnienia?
O świadczeniach dodatkowych na rzecz naszych pracowników możesz przeczytać w zakładce Korzyści.
Jakie jest podejście firmy do godzin nadliczbowych?
Pracę organizujemy tak, aby nie pracować w godzinach nadliczbowych. Jeśli jednak już zdarzy się taka potrzeba, zawsze są one rozliczane zgodnie z przepisami wynikającymi z kodeksu pracy.
Czy w firmie działa system rekrutacji wewnętrznych?
Tak, w firmie prowadzimy również rekrutacje wewnętrzne, na ogół równolegle z rekrutacją zewnętrzną. Wychodzimy z założenia, że w procesie rekrutacji ma „wygrać” najlepszy. Istnieje więc szansa na zmianę stanowiska pomiędzy działami.
Gdzie mogę znaleźć informację na temat praktyk i stażów?
Nie prowadzimy stałego naboru na staże i praktyki, ale zawsze chętnie rozważamy zatrudnienie osób, które przekonują nas swoim CV i listem motywacyjnym. Zatem, jeśli chciałbyś zdobyć doświadczenie w MPWIK, aplikuj do nas.
Formularz
Masz wątpliwości lub nie wszystko jest jasne?
Zadaj nam pytanie!
Szanowni Państwo,
w związku z ostatnimi doniesieniami o obecności substancji toksycznych w Odrze, informujemy, że w żaden sposób nie wpływa to na jakość wody, którą dostarczamy do Państwa kranów. Woda jest bezpieczna.
Nie pobieramy wody z Odry. Woda, którą uzdatniamy pobierana jest z rzek Oława dodatkowo zasilanej wodą z rzeki Nysa Kłodzka dzięki zastosowaniu kanału przerzutowego. Ujęcie wody dla Wrocławia (Czechnica) zlokalizowane jest ok. 10,5 km w górę rzeki Oława od ujścia do Odry. Zaraz za ujęciem Czechnica znajduje się jaz walcowy. Odległość od ujścia Odry oraz lokalizacja jazu uniemożliwiają cofnięcie się wody z Odry do ujęcia wody dla Wrocławia.
Cały system ujęcia wody dla Wrocławia objęty jest monitoringiem online, który z kilkudniowym wyprzedzeniem informuje nas o jakości napływającej wody. W razie zanieczyszczenia Oławy albo Nysy Kłodzkiej natychmiast odcinamy napływ wody z rzeki. Wówczas korzystamy z wody zgromadzonej w zbiorniku Czechnica i na terenach wodonośnych. Nasze rezerwy wystarczają na ok. tydzień funkcjonowania bez ujmowania wody z Oławy i Nysy Kłodzkiej. Taka procedura wdrażana jest zawsze w sytuacji, kiedy spodziewamy się napływu gorszej jakości wody, np. po ulewnych deszczach.
Regularnych kontroli jakości dokonuje akredytowane laboratorium MPWiK, pobierając próbki wody surowej z rzeki Oławy min. 2 razy dziennie. Woda zanim trafi do kranów przechodzi 10 różnych procesów oczyszczania, a nasze laboratorium w ciągu roku pobiera 10 tys. próbek i wykonuje 100 tys. analiz wody.
Podczas produkcji wody każdorazowo badamy ją zgodnie z europejskim normami, wytycznymi WHO i Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie jakości wody do spożycia przez ludzi. Rozporządzenie wskazuje, jakie wartości i parametry musi spełniać woda, aby mogła być kierowana do sieci wodociągowej. Żadna kropla, która nie spełnia tych wyśrubowanych norm nie ma prawa opuścić zakładu produkcji wody. Rozporządzenie dostępne jest tutaj: https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20170002294/O/D20172294.pdf?fbclid=IwAR1CR77MQgGhUjdErxTL7_6H-C1fCsjD78u2pSSzVOtL6DJB5DTAiukXXS0
Laboratorium MPWiK podczas uzdatniania wody oznacza ok. 100 jej parametrów i wartości. Nasze badanie wykazują, że żadne normy nie zostały przekroczone. Parametry jakości wody publikowane są regularnie na naszej stronie internetowej www.mpwik.wroc.pl
Zgodnie z obowiązującymi przepisami jakość wody jest regularnie kontrolowana przez Państwową Powiatową Inspekcję Sanitarną (Sanepid), który dokonuje oceny jakości badanej wody i jej przydatności do spożycia. Badania Sanepidu dotyczą zarówno wody ujmowanej na ujęciu, jak i wody uzdatnionej kierowanej do mieszkańców oraz wody w sieci wodociągowej w wielu punktach na terenie miasta.